Získejte 7% slevu po registraci. Doprava nad 2 500 Kč ZDARMA. (neplatí pro trubky delší jak 1 m a PE trubky v návinu).

PPR TRUBKY

PN 10 - (SDR 11) - max. tlak 10 bar, pro rozvody vody do 20°C, podlahové topení, technické účely

PN 16 - (SDR 7,4) - max. tlak 16 bar, sanitární a průmyslové rozvody TEPLÉ a STUDENÉ vody

PN 20 - (SDR 6) - max. tlak 20 bar, sanitární a průmyslové rozvody TEPLÉ a STUDENÉ vody, ústřední topení

 

INFO:

V domovním řádu je obvykle tlak vody kolem 6 bar, pokud je vyšší nebo pokud používáte pákové vodovodní baterie (při prudkém zavření páky tlak několikanásobně vzroste!) doporučuje se tlak vody snížit na cca 3 bary, k tomu slouží tzv. regulátory tlaku.
V rozvodech topení je doporučený tlak 0,5-2 bar dle výrobce kotle, tam regulátor potřeba není, pokud je tlak vyšší = odpustí se voda, pokud je nižší = dopustí se voda ventilem u kotle nebo vypouštěcím kohutem u expanzní nádoby.

POZOR na dvojí rozvody vody:

Už při projektování a následné realizaci Vašeho projektu, byste měli myslet na to, zda budete v budoucnu chtít doma využívat vodu ze studny nebo dešťovku. V tom případě MUSÍTE udělat dvojí popřípadě trojí rozvody vody! Každý rozvod zvlášť! Tyto rozvody nesmí být v žádném případě jakkoliv propojeny a to dokonce ani když použijete zpětnou klapku či kulové kohouty. V opačném případě se může stát, že Vaší vodou ze studny či dešťovou vodou kontaminujete vodu veřejnou, což může mít nepříjemné následky v podobě vysoké pokuty, placení nákladů na vyčištění potrubí a v očích sousedů se navždy stanete “ti, co tady kontaminovali vodu”.

 

Stránka 1 z 2 - 26 položek celkem

Další produkty

Stránka 1 z 2 - 26 položek celkem